Черкаська селищна військова адміністрація
Краматорського району Донецької області
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Чому вакцинація важлива для вас, якщо ви хворієте на цукровий діабет?

Дата: 28.04.2024 13:19
Кількість переглядів: 181

Фото без опису

Пацієнти з цукровим діабетом (як 1, так і 2 типу) піддаються високому ризику серйозних ускладнень певних вакцинокерованих хвороб. Тому їм вкрай необхідно вакцинуватися як згідно календаря, так і додатковими вакцинами.

 

Чому вакцинація важлива для вас, якщо ви хворієте на цукровий діабет?

  • Навіть у випадку отримання адекватної цукрознижувальної терапії імунній системі пацієнта з діабетом важче боротися з інфекціями, тож він може мати більш тяжкі ускладнення певних захворювань у порівнянні з особами без діабету.
    • Деякі хвороби, такі як грип, можуть призвести до підвищення цукру в крові до небезпечно високого рівня. 
    • Пацієнти з діабетом частіше інфікуються гепатитом В, аніж особи без діабету. Спалахи гепатиту В, повязані з процедурами моніторингу рівня цукру в крові, трапляються серед пацієнтів з діабетом. 
    • Пацієнти з діабетом мають підвищений ризик летальних випадків внаслідок пневмонії (легеневої інфекції), бактеремії (інфекції крові) та менінгіту (інфекції мозкових оболонок та спинного мозку). 
  • Вакцинація забезпечує найкращий захист від вакцинокерованих хвороб. 
  • Вакцинація є одним з найбезпечніших методів захисту вашого здоров’я навіть якщо ви регулярно приймаєте певні медикаменти за призначенням лікаря. Побічні ефекти вакцин зазвичай незначні й минають самостійно. Серйозні побічні ефекти вакцин є вкрай рідкісним явищем.

Від яких інфекцій вам необхідно додатково щепитись, якщо ви хворієте на цукровий діабет?

Грип. Навіть у випадку отримання адекватної терапії для контролю діабету пацієнти є більш вразливими до ускладнень грипу і мають вищий, ніж пацієнти без діабету, ризик ускладнень грипу, госпіталізації та смерті. Пневмонія, бронхіт, синусит, отит – це лише деякі приклади ускладнень грипу. За останні роки згідно даних CDC в США близько 30% дорослих, госпіталізованих із грипом, хворіли на діабет. Крім того, гострі захворювання, такі як грип, значно ускладнюють процес контролю рівня цукру в крові і можуть підняти його до небезпечно високих значень.
Наразі для профілактики грипу в Україні доступні вакцини Джисі Флю квадрівалент та Ваксігрип тетра: обидві вони захищають від 4-х штамів грипу, що згідно прогнозів експертів циркулюватимуть в поточному епідсезоні. Це неживі вакцини, тож їх можуть безпечно застосовувати групи медичного ризику та вагітні. Вакцини від грипу не закуповуються державою, та ви можете придбати їх в аптеці та ввести в медзакладі, де обслуговуєтесь (там, де у вас підписана декларація, чи просто в найближчому ЦПМСД, якщо ви ВПО). Також можна записатись на щеплення від грипу до приватного медзакладу.

Гепатит В. Це інфекція, що викликається вірусом, який атакує печінку. Зустріч з вірусом може призвести до пожиттєвого інфікування, цирозу (шрамів) печінки, раку печінки, відмови печінки та навіть смерті. Пацієнти з діабетом частіше інфікуються гепатитом В, аніж особи без діабету. Спалахи гепатиту В, повязані з процедурами моніторингу рівня цукру в крові, трапляються серед пацієнтів з діабетом. Для вакцинації від цієї інфекції використовуються вакцини Еувакс (доступна в комунальних медзакладах для вакцинації дітей згідно Національного календаря) та Енджерикс (доступна в аптечній мережі та в приватних медзакладах для щеплення дітей та дорослих, які не були імунізовані згідно Календаря). Курс щеплень від гепатиту В складає 3 дози і забезпечує стійкий пожиттєвий захист (Проте в певних випадках після отримання трьох доз рекомендовано проведення аналізу на антитіла до гепатиту В. Це робиться для визначення необхідності введення додаткової дози – четвертої – для більш ефективного захисту груп медичного ризику).

Пневмококова інфекція. Саме вона спричиняє великий % бактеріальних ускладнень, до яких вразливі пацієнти з діабетом – пневмоній, отитів, синуситів, менінгітів тощо. Для вакцинації від цієї інфекції в Україні доступна вакцина Превенар 13, що захищає від 13-ти найпоширеніших типів пневмококу (доступна в аптечній мережі та в приватних медзакладах для щеплення дітей та дорослих). Для щеплення дітей до 5 років також можна використати вакцину Синфлорикс від 10-ти найпоширеніших типів пневмококу (доступна в аптечній мережі та в приватних медзакладах для щеплення дітей та дорослих) За кордоном також доступні вакцини з розширеним складом, що захищають від 20 та 23 типів пневмококової інфекції, які рекомендовані дорослим з груп медичного ризику.

Дифтерія та правець. Захист від цих смертельно небезпечних інфекцій життєво необхідний для всіх груп населення. В Україні вакцинація від дифтерії та правця включена до Національного календаря щеплень та надається державою безоплатно для пацієнта. Вакцину АДП-М можна отримати в комунальному медзакладі за місцем укладання декларації (чи в найближчому до вас медзакладі, якщо ви ВПО).

COVID-19. Пацієнти з діабетом мають підвищений ризик ускладнень, госпіталізації та навіть смерті від цього гострого вірусного захворювання. Наразі в Україні можна отримати щеплення від COVID-19 такими вакцинами: Comirnaty від Pfizer (М-рнк вакцина), Jcovden від Johnson&Johnson (векторна вакцина), Coronavac від Sinovac (інактивована вакцина). Всі ці вакцини не відносяться до живих і можуть бути безпечно введені пацієнтам з груп медичного ризику. Первинний курс вакцин Comirnaty та Coronavac складається з 2 доз, первинний курс вакцини Jcovden – з однієї дози. За 5 місяців від первинного курсу можна отримати першу бустерну дозу, за 4 місяці від першої бустерної дози – другу (при цьому можливо отримати первинний курс одним типом вакцини, а бустерне щеплення – іншим). Вакцинація від COVID-19 забезпечується державою і доступна в будь-якому пункті щеплень від COVID-19.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь